Куршум на Погба капарира титлата за Юве (видео)

С попадение на Пол Погба в 82-ата минута Ювентус надви Сасуоло с 1:0 и направи нова огромна крачка към поредната си титла в Серия "А". "Бианконерите" изиграха посредствен двубой, но великолепният изстрел на френския национал в края на мача направи преднината им пред Рома цели 11 точки и това до голяма степен сложи край на интригата около първото място в крайното класиране. За Сасуоло това бе четвърта поредна загуба, но отборът има добър аванс пред застрашените от изпадане.

Юве влезе в мача след изненадващата домакинска загуба от Фиорентина в първия полуфинал за Купата на Италия. От състава на Масимилиано Алегри отсъстваха Джанлуиджи Буфон, Андреа Пирло и Мартин Касерес. В предни позиции треньорът на Юве заложи на Карлос Тевес и Алваро Мората, а Фернандо Йоренте, който се разписа срещу Фиорентина, остана сред резервите.

За гостите от Сасуоло след травма се завърна Симе Върсало. Атаката на тима на Еузебио Ди Франческо се водеше от Симоне Дзадза и Доменко Берарди.

Маркизио, Тевес и Киелини пропуснаха ранни шансове за "старата госпожа". Стражът на Сасуоло Андреа Консили също се анмеси добре след шут на Тевес. Аржентинецът беше полезен и в дефанзивен план. Именно той поправи груба грешка на Леонардо Бонучи и попрези на Дзадза да се озове сам срещу Марко Сторари.

До почивката домакините имаха още две положения, завършили с неточни удари на Мората и Видал. Публиката на "Ювентус Стейдиъм" определено не беше доволна и дори освирка любимците си, които заиграха на малко по-високи обороти през второто полувреме. Далечен удар на Погба мина на сантиметри от целта, а след това и Мората пропусна да открие резултата. Консили също трябваше да показва класа и изби бомбен изстрел на Бонучи от около 30 метра.

Влезлият като резерва Йоренте и Погба на няколко пъти създадоха суматоха в наказателното поле на Сасуоло, но гол така и не падаше. Така се стигна до 82-ата минута, когато друга резерва - Симоне Пепе, подаде на Погба, а неговият мощен изстрел се заби под гредата - 1:0 и нова победа за Ювентус, която ще донесе още повече спокойствие на тима.

В края на мача Алегри пусна и защитникът Андреа Бардзали, за когото това бе дебют през сезона.