Прокуден от "Олд Трафорд" превърна сезона на Манчестър Юнайтед в провал (видео + галерия)

Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 2:1 на "Олд Трафорд" в голямото дерби от 1/4-финалите на турнира за Купата на Англия. "Топчиите" триумфираха срещу един от най-големите си съперници с попадения на Начо Монреал и бившия нападател на "червените дяволи" Дани Уелбек, който напусна тима преди начлаото на сезона. Английският национал донесе успеха на лондочани в 62-ата минута след кошмарна грешка на Антонио Валенсия.

За Юнайтед се разписа Уейн Рууни, който изравни в средата на първото полувреме. От 77-ата минута домакините играха с човек по-малко, след като недоволен от решение на рефера Майкъл Оливър, Анхел ди Мария си позволи да го дръпне и видя червения цвят.Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:2

Арсенал не беше елиминирал "червените дяволи" в турнира от 2005 година, а в последните 4 мача помежду им в състезанието дори не отбеляза гол. Тимът на Арсен Венгер развали и традицията Луис ван Гаал винаги да печели поне един трофей в първия си сезон начело на всеки от отборите, които е ръководил.

Арсенал продължава защитата на трофея, като на полуфиналите ще срещне победителя от двойката Брадфорд - Рединг, а за Юнайтед остана единствено да се опита да се пребори за класиране в Топ 4 на Висшата лига. Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:2

Два от най-титулуваните клубове на Албиона излязоха в двубой за място на полуфиналите, като и двамата мениджъри - Луис ван Гаал и Арсен Венгер, заложиха на едни и същи тактически постройки - 4-2-3-1. Атаката на "червените дяволи" поведе Рууни, подпомаган от Ашли Йънг и Ди Мария, а за Арсенал в предни позиции действаха Уелбек, Алексис Санчес и Окслейд-Чембърлейн.

Гостите стартираха със самочувствие и владееха инициативата в началните минути. Юнайтед постепенно влезе в мача и опита няколко атаки, които не донесоха напрежение пред вратата на Войчех Шчесни. Първата възможност да обстрелва по-опасно полския страж се откри пред Йънг, но той не уцели добре топката и я прати високо в аут. Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:2

Футболистите на Арсенал пресираха добре съперника и често успяваха да отнемат топката в средата на терена. В 26-ата минута "топчиите" заслужено откриха резултата Окслейд-Чембърлейн навърза трима играчи на Юнайтед и подаде на свободния Начо Монреал, който хладнокръвно стреля в близкия ъгъл на Де Хеа - 0:1. Отговорът на домакинит дойде само три минути по-късно. Ди Мария намери празно пространство по десния фланг, центрира към Рууни и той с глава опъна мрежата.Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:2

Не след дълго Уелбек имаше претенции за дузпа, след като беше откровено фаулиран от Маркос Рохо. В интерес наистината нарушението беше извън наказателното поле, но Майкъл Оливър изобщо не отсъди фаул. В следващата атака на Арсенал Уелбек лесно преодоля Рохо и шутира, но ударът му не затрудни Де Хеа. До края на полувремето домакините бяха по-активни, но Ди Мария и Фелаини пропуснаха да изведат тима си напред в резултата.Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:2

На почивката Ван Гаал направи двойна смяна, като извади от игра Люк Шоу и Андер Ерера, а на техните места пусна Фил Джоунс и Майкъл Карик. Малко след началото на втората част Окслейд-Чембърлейн получи травма и трябваше да бъде заменен от Аарън Рамзи.

В 53-ата минута Арсенал направи силна контра, при която Алексис се озова на добра позиция и стреля, но топката рикошира във Валенсия и стана лесна за Де Хеа. Малко след това Ди Мария шутира на сантиметри от десния страничен стълб, а в ответната атака Валенсия върна лошо топката към Де Хеа, Уелбек стигна пръв до кълбото и на празна врата се разписа срещу бившия си отбор.

Този гол нажежи още повече обстановката на "Олд Трафорд". В 64-ата минута Ектор Белерин извърши нарушение, което можеше да му донесе втори жълт картон, но Майкъл Оливър го пожали. Арсен Венгер реагира и веднага смени испанеца. Ван Гаал пък направи и третата си смяна, като пусна Аднан Янузай и показа, че няма доверие на Радамел Фалкао, който остана на пейката.

В 74-ата минута Алексис Санчес центрира към Сантиаго Касорла и той стреля от воле, но Де Хеа по впечатляващ начин спаси. Четвърт час преди края Ди Мария беше дръпнат от Рамзи, но Майкъл Оливър прецени, че аржентинецът е симулирал. Това разгневи бившия футоблист на Реал Мадрид, който си позволи да дръпне рефера и веднага беше изгонен. Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:2

С човек по-малко Юнайтед стигна само до една добра възможност да изравни, но Рууни прати топката над вратата. В последните секунди Алексис можеше да вкара трети гол за Арсенал, но диагоналният му изстрел излезе в аут.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 1:2
0:1 Монреал (26)
1:1 Рууни (29)
1:2 Уелбек (62)

СЪДИЯ: Майкъл Оливър

СТАДИОН: "Олд Трафорд"