Валенсия запази дистанцията с Атлетико

Испанският шампион Атлетико (Мадрид) завърши 1:1 с Валенсия в дербито на 26-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят беше много важен и за двата тима, които се намират съответно на 3-о и 4-о място във временното класиране, като разликата в полза на "дюшекчиите" от 1 точка се запази и след този мач.

Столичани по всяка вероятност няма да защитят титлата си, но усилията им са насочени към утвърждаване на третото място, което дава право на директно участие в следващото издание на Шампионската лига.

В състава на Атлетико след лечение на контузия се завърна Коке. "Дюшекчиите" започнаха по-активно и логично стигнаха до първи гол. Това се случи в 32-ата минута, когато Фернандо Торес свали с глава топката след едно центриране на Габи Фернандес в наказателното поле. Тя попадна у Тиаго, а той с гърди я насочи към Коке, който с безмилостен удар опъна мрежата на Валенсия.

Второто полувреме не представи по-различна картина. Отборът на Диего Симеоне можеше да реши всичко в 70-ата минута, когато Тиаго нацели греда след центриране от ъглов удар. Диего Годин свали топката с глава, португалецът успя да отправи удар, но топката срещна напречната греда. Преди тази ситуация пък влезлият като резерва на мястото на Фернандо Торес Марио Манджукич имаше възможност да отбележи.

Противно на логиката Валенсия стигна до изравнителен гол в 78-ата минута. Центрирана в наказателното поле топка се отби в гредата, тя попадна в Шкодран Мустафи, който отблизо с глава направи 1:1. До края на двубоя на терена преобладаваха нервите, но до ново попадение не се стигна и така и двата отбора се оттеглиха, прибавяйки по една точка в актива си.