България завърши на 20-о място в класирането по медали на Европейското в Прага

България завърши на 20-о място в класирането по медали на Европейското  в Прага

България завърши на 20-о място в класирането по медали на Европейското първенство по лека атлетика в зала, което завърши днес в чешката столица Прага. Гариела Петрова стигна до среброто в дисциплината троен скок тази вечер, а вчера Радослава Мавродиева заслужи бронз в тласкането на гюле. България участва с 13 атлети в шампионата, след като състезателката на троен скок Андриана Бънова в последния момент отпадна от състава заради контузия на ахилеса.

Русия оглави крайното класиране по медали, като атлетите на "Сборная" завоюваха шест титли и две бронзови отличия. Франция се нареди на второ място с 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал, а състезателите на Великобритания завършиха на трето място, въпреки че спечелиха най-много отличия, но взеха само две титли, 4 пъти останаха втори и още три пъти се класираха трети.

Представители на 16 страни стигнаха до европейския връх, а общо атлети от 24 националности се качиха на почетната стълбичка в отделните дисциплини.