Арда с чисто 3:0 над Пирин в мач за престиж

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) завърши с чиста победа редовния сезон в Суперлигата. Възпитаниците на наставника Иван Халачев биха вкъщи Пирин (Разлог) с 3:0 (25:16, 25:20, 26:24) в мач от последния 18-ти кръг, който бе единствено за престиж, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Арпезос".

Срещата бе без значение за местата на отборите в крайното класиране на сезона. Волейболистите на Пирин завършиха на 6-то място с 29 точки след 10 победи и 8 загуби, а кърджалийци останаха 7-ми с 28 точки след 9 победи и 9 загуби. Така в 1/4-финалните плейофи Пирин ще спори с настоящите шампиони от Марек Юнион Ивкони, които завършиха 3-ти, а Арда ще играе с 2-ия Монтана. Играе се до 2 победи от 3 мача, като първите срещи по предварителна програма са в четвъртък (12 март).

Домакините от Арда за пореден път показаха, че играят много силно вкъщи. Въпреки липсата на интрига за класирането кърджалийци се хвърлиха в истинска битка с Пирин, като ги "захапаха" още от началото. Едва в третия гейм разложани се опитаха да направят обрат, като стопиха солиден пасив и стигнаха до равенство при 23:23. В крайна сметка все пак Арда спечели с 26:24 и 3:0.

Над всички за Арда бе Спас Байрев със страхотните 24 точки (4 блока, 3 аса и 47% ефективност в атака) за победата. За тима на Пирин Венцислав Георгиев завърши със скромните 10 точки.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:16, 25:20, 26:24)
АРДА: Делчо Раев 2, Спас Байрев 24, Кирил Хаджиев 7, Невен Нешев 8, Петър Бъчваров 10, Васил Атанасов 6 - Николай Колев-либеро (Кристиян Пенчев, Теодор Маринов)
Старши-треньор: Иван Халачев
ПИРИН: Николай Кичуков 4, Венцислав Георгиев 10, Боян Иванов 9, Йордан Желязков 7, Мартин Палийски 3, Мартин Кръстев 6 - Дафин Коцаков-либеро (Петър Каракашев, Костадин Гаджанов)
Старши-треньор: Стоян Гунчев.

Статистика: Борислав Николов (скаутмен на Пирин)