Марек с измъчено 3:2 над Левски Боол, шампионите 3-и в редовния сезон

Настоящият волейболен шампион на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) завърши с измъчена победа редовния сезон в Суперлигата. Воденият от Найден Найденов тим обърна много трудно като гост Левски Боол с 3:2 (25:16, 23:25, 20:25, 25:15, 17:15) в среща от последния 18-ти кръг на редовния сезон, игран тази вечер пред около 150 зрители в зала "Сиконко".

Така дупничани останаха на 3-то място в крайното класиране с 37 точки след 14 победи и 4 загуби, а "сините" останаха 8-ми с 14 точки след 4 победи и 14 загуби. По този начин в 1/4-финалните плейофи шампионите ще започнат защитата на титлата си срещу 6-ия Пирин (Разлог), докато Левски ще спори с победителя в редовния сезон Добруджа 07 (Добрич).  Играе се до 2 победи от 3 мача, като предимство имат по-предно класирарите се отбори. Първите срещи по предварителна програма са в четвъртък (12 март).

Двата отбора изиграха мача на приливи и отливи като по-голямата класа на шампионите от Марек натежа в заключителните моменти. Задължени да търсят победата, дупничани започнаха по-силно срещата и спечелиха първия гейм без особени проблеми с 25:15. Последва, обаче, отпускане в редиците на Марек, а силният начален удар на домакините от Левски даде резултат и те успяха да обърнат до 2:1. Притиснати до стената, момчетата на Найден Найденов увеличиха риска на начален удар и заздравиха блокадата и по този начин успяха да направят пълен обрат за крайната победа с 3:2.

Най-резултатен за Марек стана Борислав Апостолов с 14 точки (76% ефективност в атака), а Станислав Величков добави 9 точки (50% ефективност в атака и 62% перфектно посрещане) за победата. За тима на Левски Боол най-резултатен бе Мартин Атанасов с 18 точки (67% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане), а Велизар Чернокожев добави още 16 точки (36% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.