Сампдория срази Каляри, Ето`о с първи гол

Отборът на Сампдория записа важна победа с 2:0 над Каляри в първия мач от 26-ия кръг на Серия "А". Домакините на "Луиджи Ферарис" прибавиха важни три точки и отново атакуваха зона "Лига Европа". Лоренцо Де Силвестри в 33-ата и Самуел Ето`о в 73-ата минута вкараха двата гола за генуезци. Това е първи гол за камерунеца с екипа на "моряците", като той бе определен и за играч на мача.

Сампдория имаше инициативата още от началните минути и в 33-ата след центриране от корнер Де Силвестри бе изпуснат от защитата и с глава прати топката в мрежата за 1:0. Вторият гол за домакините пък бе реализиран от Ето`о, който овладя едно подаване в пеналта и със силен удар не даде шанс на вратаря.

Така Сампдория събра актив от 42 точки и се изравни с 5-ия в класирането Фиорентина, който обаче е с мач по-малко. Каляри пък все повече затъва, като се намира на 18-ата позиция с 20 точки.