Анастази и Гданск матираха СКРА с 3:2 в Белхатов в полуфинал №1

Италианският наставник Андреа Анастази и неговите възпитаници от Лото Трефъл (Гданск) поднесоха голямата изненада в първата полуфинална среща от полската Plus Liga. Финиширалите на 3-то място в редовния сезон волейболисти от Гданск изненадаха като гост шампионите от СКРА в Белхатов и ги победиха драматично с 3:2 (22:25, 32:30, 21:25, 25:22, 15:10) за 1,51 часа игра пред 2500 зрители в "Хала Енергия."

Така Лотос Трефъл поведе с 1-0 победи в полуфиналната серия, която се играе до 3 победи от 5 мача.

Втората среща между двата тима ще се играе на 14 март в Гданск.

Домакините от СКРА Белхатов повеждаха на два пъти в срещата с 1:0 и 2:1 гейма, но гостите от Гданск не се предадоха и стигнаха до тайбрек след изключително силна игра на американския си диагонал Мърфи Трой. Отново Трой бе най-важното оръжие на Андреа Анастази в 5-ата част, който бе спечелена с 15:10.

Мърфи Трой стана най-резултатен в мача с 27 точки (6 аса, 1 блок, 48% ефективност в атака), а германецът Себастиан Шварц добави още 17 точки (2 аса, 2 блока). Световният шампион с Полша Матеуш Мика се отличи с 16 точки (2 блока).

За СКРА Белхатов най-резултатен стана аржентинецът Факундо Конте с 26 точки (2 аса, 1 блок, 59% ефективност в атака, 29% перфектно и 54% позитивно посрещане). Волейболист №1 на Мондиал 2014 Мариуш Влазли добави 16 точки (1 ас, 3 блока, 46% ефективност в атака), а резервата Войчех Влодарчик (2 аса, 2 блока) и Сречко Лисинац (1 блок) се отличиха с по 10 точки. На възпитаниците на Мигел Анхел Фаласка изключително много липсваше контузения Михал Винярски.

СКРА БЕЛХАТОВ - ЛОТОС ТРЕФЪЛ (ГДАНСК) 2:3 (25:22, 30:32, 25:21, 22:25, 10:15)

СКРА: Николас Уриарте 1, Маршу Влазли 16, Факундо Конте 26, Никола Маршал 2, Сречко Лисица 10, Анджей Врона 8 - Каспер Пиехоцки-либеро (Карол Клос, Мачей Музай 6, Войчех Влодарчик 10, Алекса Бърджович 1, Фердинанд Тиле)
Старши-треньор: Мигел Анхел Фаласка
ЛОТОС: Марко Фаласки, Мърфи Трой 27, Себастиан Шверц 17, Матеуш Миха 16, Войчех Гжиб 7, Бартош Гавриелчевски 8 - Пьотър Гацек-либеро (Дамиан Шулц, Артур Ратайчак 5, Матеуш Чункийевич)
Старши-треньор: Андреа Анастази.