Мьонхенгладбах изпусна спечелен мач (видео)

Третият в класирането на Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) завърши 2:2 при гостуването си на Майнц 05 в последния мач от съботната програма на 24-ия кръг, с което увеличи на 3 точки аванса си пред Шалке 04 и Аугсбург. Тимът на Лусиен Фавре водеше убедително с 2:0 до средата на второто полувреме, след което обаче допусна тотален срив, довел до изравняване от страна на домакините. Съотборниците на Тодор Неделев дори пропуснаха да спечелят, след като в последните минути упражниха масиран натиск, завършил с няколко опасни положения. Българският национал не беше в групата за мача, защото се възстановява от контузия.

Голяма вина за провала на Борусия има и вратарят Ян Зомер, който инкасира две сравнително "леки" попадения.

Борусия поведе в 27-ата минута, когато Ибрахима Траоре центрира в наказателното поле и там Рафаел се възползва от "увисването" на Нико Бунгерт, за да насочи топката в мрежата на Лорис Кариус. Отборът от Мьонхенгладбах продължи да контролира събитията на терена и в 67-ата минута Рафаел вкара още веднъж, този път след асистенция на Фабиан Джонсън и находчиво пропускане на Макс Крузе.

Тук всичко изглеждаше решено, но драмата предстоеше. В 73-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк-свободен удар и зад топката застана Йоханес Гайс, който често стреля много опасно. Халфът не изневери на стила си и шутира в долния десен ъгъл на Зомер, който не се намеси добре и интригата се върна - 1:2.

Въпросната интрига можеше да изчезне секунди по-късно, когато Крузе излезе сам срещу Кариус, но шутът му се отби в страничната греда. Футболистите на Майнц 05 веднага тръгнаха напред и в 77-ата минута стигнаха до изравняването, когато Щефан Бел насочи топката с глава към далечния стълб, където високият само 174 см Шинджи Оказаки надскочи всички и наказа ново лошо пласиране на Зомер за 2:2.

След това домакините, подкрепяни от "събудилите" се фенове по трибуните, заредиха атака след атака. В 79-ата минута австрийският национал Юлиан Баумгартлингер стреля много опасно до гредата, а след него и Оказаки, пак с глава, застраши Зомер, който този път се намеси точно. В последните минути Фавре дори извади единия си нападател, за да заздрави дефанзивната зона на своя отбор.

Майнц обърка сметките на Борусия и през есента, когато измъкна 1:1 на чужд терен.