Грозданов и Кушев дадоха аванс на България след драматичен обрат

България поведе с 2:1 победи срещу домакина Латвия след втория ден от двубоя от група II в зона Европа/Африка за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. В днешния мач на двойки Тихомир Грозданов и Илия Кушев надделяха над Мартинш Поджус и Янис Поджус с 3:6, 2:6, 6:4, 7:5, 6:1 след 3:06 часа игра. Двубоят започна лошо за избраниците на капитана Тодор Енев, които загубиха първите два сета, след като допуснаха изоставане от по 1:5 гейма във всеки един от тях. В третата част българите реализираха единствения пробив в десетия гейм, за да намалят изоставането си. Грозданов и Кушев наваксаха пасив от 2:4 гейма и стигнаха до обрат със 7:5 в четвъртия сет. Това пречупи латвийците, които в решаващата пета част взеха само още един гейм.

Така България се нуждае от един успех в утрешните два сингъла, за да достигне до крайната победа и да се класира за втория кръг в надпреварата, където ще играе срещу победителя от двубоя между Люксембург и Мадагаскар.

Втори ден от срещата от първия кръг от група II в зона Европа/Африка на Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже:

Латвия - България - 1:2
Мартинш Поджус и Янис Поджус - Тихомир Грозданов и Илия Кушев - 6:3, 6:2, 4:6, 5:7, 1:6