Вайратер спечели спускането в Гармиш-Партенкирхен, Фенингер се доближи до Тина Мазе

Тина Вайратер от Лихтенщайн спечели спускането за жени от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в германския зимен център Гармиш-Партенкирхен. Вайратер финишира за 1:40.94 минута и записа общо четвърта победа в кариерата си и първа в спускане. Втора на 51 стотни остана носителката на големия Кристален глобус от миналия сезон Ана Фенингер от Австрия. Трета е лидерката за Световната купа за сезона Тина Мазе (Словения) на 91 стони. Така Фенингер намали само на 24 точки преднината на Мазе в генералното класиране за Световната купа. Мазе води с 1205 точки, а Фенингер е втора с 1181 точки.

Трета е Микаела Шифрин (САЩ) със 750 точки. Фенингер е световна шампионка в гиганския слалом и супергиганския слалом от тази година. Американската звезда Линдзи Вон завърши седма на 1.40 секунди зад победителката. Вон обаче води в подреждането за малката световна купа в дисциплината с 402 точки. Втора е Фенингер с 367 точки, а трета - Тина Мазе с 306 точки.

"Наистина искам да спечеля малката световна купа в дисциплината. Това ще означава много за мен след двете операции", заяви Линдзи Вон. Тина Вайратер записа първата си победа за Световната купа на същата писта в супергигански слалом преди две години. В неделя в Гармиш-Партенкирхен предстои супергигански слалом.