Миро Манолов и Янис Зику гледат към Европа след победа над гранда Динамо (видео)

Българският нападател Мирослав Манолов игра цял мач при победата на Търгу Муреш с 2:1 над Динамо (Букурещ) в среща от 20-ия кръг на румънското първенство. Успехът изравни Търгу Муреш с Петролул на второто място във временното класиране с по 39 точки и потвърди амбициите на тима да се класира за евротурнирите. Манолов беше сред най-активните футболисти на домакините, но не успя да се разпише. През второто полувреме в игра за Търгу Муреш се появи и бившата звезда на ЦСКА Янис Зику.

Камил Балински откри за Динамо в 42-ата минута, но в 58-ата Рикардо Тавареш получи червен картон и остави "червените кучета" с човек по-малко. Това позволи на домакините да започнат да атакуват по-масирано и само в рамките на 6 минути Габриел Мурешан на два пъти простреля от далечно разстояние доскорошния вратар на Левски Кристиян Наумовски.

В класирането Динамо остана на 6 място, като има със 7 точки по-малко от Търгу Муреш. Лидер е Стяуа с 44 точки и ма по-малко.

ТЪРГУ МУРЕШ - ДИНАМО (Б) 2:1
0:1 Балински (42)
1:1 Мурешан (65)
2:1 Мурешан (71)