Бодуров и Фулъм отнесоха здрав пердах в Чемпиъншип (видео)

Фулъм загуби с 1:5 домакинството си на Борнемут в среща от 36-ия кръг на Чемпиъншип и остана само на 4 точки над зоната на изпадащите. Българският национал Николай Бодуров, който преди седмица отбеляза първия си гол за "котиджърс" при успеха с 2:0 над Дарби Каунти, записа цял мач. От 70-ата минута лондончани играха с човек по-малко след червен картон на Фернандо Аморебиета. Победата позволи на Борнемут да се изравни с лидера в класирането Мидълзбро. Двата тима имат по 66 точки.

Уго Родайега и Аморебиета пропуснаха да дадат аванс на Фулъм в началото, а стражът на гостите Артур Боруц спаси изстрел на Рос Маккормък. В 30-ата минута Брет Питман откри за Борнемут, а в 37-ата Мат Ричи заби десетия си гол за сезона, след като получи пас от Саймън Фрейсис и отправи удар, който се отклони от Бодуров и стана неспасяем за вратаря на Фулъм Маркус Бетинели.

След почивката Питман направи резултата 0:3, преди Мат Смит да върне един гол за домакините в 66-ата минута. Малко след това обаче Аморебиета видя червения цвят в ръцете на рефера Анди Мадли и интригата приключи.

До края Мат Ричи с втория си гол в мача и Стив Куук оформиха изразителния успех на устремилия се към промоция Борнемут.