Манчестър Юнайтед отново бие "грозно", но този път заслужено (видео)

Тимът на Манчестър Юнайтед записа поредната си "грозна" победа, след като измъкна трите точки при гостуването си на Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" с гол на Ашли Йънг в 89-ата минута след подарък на вратаря на домакините Тим Крул. Възпитаниците на Луис ван Гаал измъкнаха мача в самия край, но определено бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до трите точки. Уейн Рууни и голмайсторът Йънг се реабилтираха за пропуските си по-рано през двубоя, като взеха дейно участие в победното попадение. Преди това и двамата бяха пропуснали отлични възможности да вкарат топката в мрежата на домакините.

Ашли Йънг се разписа на празна врата от по-малко от десет метра, след като Тим Крул му подари топката, която не изчисти добре. Уейн Рууни обаче бе в основата на попадението, след като не спря да пресира бранителите и вратаря на "свраките" и на практика ги принуди да сбъркат.

Преди това именно Йънг бе изпуснал най-чистото положение пред вратата на домакините през второто полувреме, след като Крул изби с мъка удар на Маруан Фелаини с глава и топката попадна в краката на бившето крило на Астън Вила отново на празна врата. Тогава обаче Йънг реши да нагласи топката на десния си крак и докато я отиграе, тя бе отразена отново от Крул.

Преди почивката Уейн Рууни пък изпусна изключително чисто положение пред вратата на домакините, след като се измъкна от засадата зад гърба на Фабрисио Колочини, но останал сам срещу Крул прати топката встрани от вратата.

Домакините също имат за какво да съжаляват, след като при 0:0 на три пъти Давид де Хеа спаси Манчестър Юнайтед от попадение. Айосе Перес, Папис Демба Сисе и Муса Сисоко можеха да се разпишат от добри ситуации, но не успяха да го сторят. В последните минути на двубоя Сисе имаше шанс с глава да възстанови поне равенството за Нюкасъл, но Де Хеа спаси и неговия удар.

С трите точки Манчестър Юнайтед запази аванса си от две точки пред Ливърпул на четвъртото място, като продължава и борбата с Арсенал за третата позиция. "Червените дяволи" имат 53 точки, което е с една по-малко от лондончани. Нюкасъл пък е в средата на таблицата с 35.