Ливърпул взе поредна жертва (видео)

Набралият скорост тим на Ливърпул победи гостуващия Бърнли с 2:0 в среща от 28-ия кръг на Висшата лига и продължи възходящото си представяне от началото на годината. Резултата откри Джордан Хендерсън в 29-ата минута, а в началото на втората част Даниел Стъридж удвои пренината на тима на Брендън Роджърс, който вече е непобеден в 12 поредни шампионатни мача.

През уикенда Ливърпул повали на "Анфийлд" Манчестър Сити и се доближи само на 3 точки от третото място във временното класиране. Тази разлика се запази след днешните победи на Арсенал и Манчестър Юнайтед. Бърнли пък остана на предпоследната 19-а позиция с 22 точки.

Мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс отново заложи на схема с трима защитници, които днес бяха Емре Джан, Деян Ловрен и Мартин Шкъртел. Намиращият се в отлична форма Джо Алън отново получи титулярно място в халфовата линия, а офанзивното трио оформиха Рахим Стърлинг, Филипе Коутиньо и Даниел Стъридж. Появата на Стъридж вместо Лазар Маркович бе единствената промяна в състава в сравнение с двубоя срещу Сити.

Бърнли пристигна на "Анфийлд" в серия от 6 мача без победа. Тимът на Шон Дайк отстъпи на Суонзи у дома преди няколко дни и се намираше на предпоследното 19-о място, а като гост на Ливърпул имаше 7 поредни загуби във всички турнири, при това без отбелязан гол. За последно двата отбора се срещнаха на "Боксинг дей", когато "червените" спечелиха трудно с 1:0.

Домакините започнаха вихрено и можеха да открият резултата още в 25-ата секунда, но Том Хийтън бе на мястото си след техничния удар на Стъридж. Малко по-късно Хендерсън засече центриране от корнер, но прати топката в аут.

Бърнли атакуваше рядко, като разчиташе на дълги пасове към Дани Ингс, но той бе добре пазен от защитниците на Ливърпул. В 24-ата минута Стърлинг подаде на Стъридж, който стреля фалцово, но Хийтън внимаваше. Натискът на мърсисайдци ставаше все по-сериозен и в 29-ата минута "Анфийлд" избухна след блестящо попадение на Джордан Хендерсън. Той посрещна лошо отбита топка около границата на наказателното поле и с бомбен шут я прати във вратата.

Веднага след гола Коутиньо се опита да повтори изпълнението, с което се разписа срещу Ман Сити, но сантиметри го лишиха от ново красиво попадение.

В началото на втората част домакините удвоиха преднината си с гол на Стъридж. Английският национал се оказа на точното място след меко центриране на Джордан Хендерсън и с глава направи безпомощен Том Хийтън.

Чак при 0:2 гостите заиграха по-открито и в 58-ата минута Дани Ингс имаше възможност да върне интригата, но от добра позиция стреля покрай вратата. Малко по-късно Ловрене върна лошо топката към Симон Миньоле, но той успя да реагира бързо и да изчисти в тъч.

Ливърпул се забавляваше на терена и Лалана пропусна да направи резултата класически с хубав далечен изстрел. В последните минути домакините намалиха оборотите и спокойно дочакаха финалния съдийски сигнал, ознаменувал четвъртата им поредна победа във Висшата лига.