Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Само Гълъбинов поигра в днешния кръг в Серия "Б"

Андрей Гълъбинов бе единственият от българите, който записа минути в днешния 29-ти кръг на Серия "Б" на Италия. Нападателят на Ливорно се появи като резерва в 75-ата минута на мача срещу Трапани. Той обаче не успя особено да помогне на своя тим и мачът завърши 0:0. За домакините пък защитникът Павел Виданов въобще не бе в групата.

В същото време отборът на Тернана записа неприятна загуба като домакин с 0:1 от Виртус Ентела. В отсъствието на контузения Валери Божинов домакините се провалиха пред своите фенове.

Сфорцини отбеляза единствения гол в мача в 16-ата минута, с който донесе успеха на гостите. Тернана пък завърши мача с 9 души на терена след като червени картони получиха Фацио в 58-ата и Попеску в 76-ата минута. За да бъде разочарованието още по-голямо, в добавеното време домакините получиха и дузпа в своя полза, но тя бе пропусната от Витале.

След този кръг Ливорно се намира на 6-ото място в класирането с 46 точки. Тернана вече е на 12-ата позиция с 36 точки, а Трапани е 16-ти с 34 точки. Водач е тима на Капри с 56 точки в актива си.