Чиро Имобиле класира Борусия (Д) на четвъртфинал (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) се класира на 1/4-финал в турнира за Купата на Германия след като победи с 2:0 отбора на Динамо (Дрезден) като гост. И двата гола в мача реализира нападателя Чиро Имобиле, който се разписа в 50-ата и 90-ата минута на двубоя.

Иначе Борусия не изигра най-силния си мач, но като цяло контролираше събитията на терена. През първото полувреме положенията пред двете врати почти липсваха, като единствено Хенрик Мхитарян отправи нелош далечен удар, но покрай вратата. Арменецът пъс ке появи на терена като смяна на мястото на Марко Ройс, който напусна терена контузен.

Втората част бе по-динамична. В 50-ата минута гостите откриха резултата след като Хефеле реши изключително неразчетено да върне топката назад, където обаче непокрит стоеше Имобиле, който спокойно овладя и заби кълбото в мрежата за 0:1.

Три минути по-късно Матс Хумелс бе напът да върне жеста като бе преодолян елементарно на крилото от Айлерс, който обаче не успя да отбележи. Дортмундци пък отговориха с хубав шанс пред Адриан Рамос, чийто удар се отби от гредата. В 79-ата минута пък домакините имаха нова възможност чрез Тешейра, който опита хитър рехвърлящ удар, но над вратата.

В последната минута от редовното време Борусия окончателно реши всичко в мача като отново Чиро Имобиле бе изпуснат в наказателното поле при една контра и отбеляза за крайното 0:2. Така дортмундци се поздравиха с успеха и продължават на четвъртфинал в турнира.

Динамо (Д) - Борусия (Д) 0:2
0:1 Имобиле (50)
0:2 Имобиле (90)