Христо Златанов и Пиаченца с 8-а поредна загуба

Кризата в отбора на Копра (Пиаченца) изглежда няма край, а плейофите се отдалечават все повече от Христо Златанов и съотборниците му. В първия мач от 21-ви кръг в италианската Суперлига Вълците паднаха с 0:3 (19:25, 20:25, 20:25) като гост на Сър Сейфти (Перуджа) пред 2821 зрители в ПалаЕванджелисти.

Навършилият ден по-рано 42 години Горан Вуйевич направи поредния си силен мач за домакините, записвайки 7 точки (1 блокада, 35 % в нападение). Заради решителния си принос опитният състезател получи признанието за MVP. Най-резултатен с 15 точки бе сръбският ас на тима Александър Атанасийевич (1 ас, 2 блокади, 46 % в атака). За Копра Христо Златанов започна като титуляр в първите два гейма, а в третия се включи като резерва, в резултат на което отбеляза 3 точки (1 блокада, 13 % в нападение). За Вълците най-много точки направи Аймоне Алети - 11 (1 блокада, 77 % в атака).

Така преди останалите срещи от кръга Сър Сейфти се завърна на четвъртото място с 39 точки, а Копра остава на девета позиция с 19 точки след осмата си поредна загуба. Осмото място, което в момента се заема от ЧМЧ (Равена), е на шест точки разтояние.