Хофе се справи с Майнц (видео)

Отборът на Хофенхайм победи с 2:0 Майнц 05 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима изиграха отворен двубой, който обаче завърши само с два гол и те бяха във вратата на гостите. Автори на попаденията за домакините бяха Кевин Воланд и Еуген Полански.

След нулево първо полувреме, в което и двата тима можеха да отбележат, резултатът бе открит в 55-ата минута. Тогава Адам Салай остави една топка за Роберто Фирмино, който излезе зад защитата от дълбочина и центрира към Воланд, който от своя страна засече топката във вратата. След попадението Майнц тръгна още по-смело напред в търсене на изравняването, но в крайна сметка бе наказан с втори гол във вратата си. В 76-ата минута Полански засече с глава центриране на задната греда и така подпечата победата на тима си.

Успехът на Хофе днес прати тима на Маркус Гиздол на седмо място в класирането с актив от 33 точки. Майнц пък се смъкна до 12-а позиция с 25.