Тимът на Гълъбинов със сериозна издънка

Родният национал Андрей Гълъбинов остана на пейката през всичките 90 минути при гостуването на тима му Ливорно на последния Кротоне в мач от 28-ия кръг на Серия "Б". Тосканците допуснаха изненадващо второ поредно поражение с 0:1 в първенството, като се отдалечиха от първите места и вече заемат шеста позиция с 43 точки.

Лидерът Капри завърши 0:0 при гостуването на Про Верчели, но с актив от 53 точки дръпна пред втория Болоня. Тимът от Реджо Емилия загуби вчера с 0:2 от Виченца пред своите тифози и остана с 47 точки. Четвъртият Авелино стигна само д 1:1 срещу Тернана на Валери Божинов. Както е известно, българинът е контузен в глезена и се възстановява в България и не взе участие в четвърта поредна среща на отбора си. Отборът му с актив от 36 точки остана на 12-то място.

Перуджа записа трета поредна победа и се залепи за местата даващи право на плейоф с 39 точки.
Катаня допусна 13-та загуба след 1:2 от Фрозиноне в Сицилия и дели последното място с Варезе и Кротоне с по 28 точки.

Третият българин в Серия "Б" Павел Виданов също не игра този кръг, а съотборниците му паднаха с 0:1 при гостуването на Латина вчера.