Брюж върви напред след лесно 6:1 (видео)

Отборът на Брюж спечели убедително с 3:0 у дома датския Олборг в среща реванш от 1/16-финалите в Лига Европа. Белгийците продължават напред след успех с 3:1 в първия мач. Тази вечер попадения на Васкес (11), Уларе (64) и Болинголи-Мбомбо (74) зарадваха феновете на домакините.

Ранният гол обезкуражи още повече гостите. В 11-ата минута Боли Болимболи-Мбомбо намери Рефаелов, който центрира ниско, Васкес прецени добре крачките си и се шмугна между двама защитници, за да отбележи. Домакините не търсеха разгром и играеха премерно и спокойно.

След почивката гостите инкасираха още два гола. 19-годишният Уларе напредна срещу защитник и с мощен изстрел от 18 метра наказа статичния вратар. В 74-ата минута Болинголи-Мбомбо вкара първия си гол в Лига Европа след точно насочване от пет метра.