Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Десет години по-късно Ливърпул плаче в Истанбул (видео)

Десет години след триумфа си над Милан във финала на Шампионската лига в Истанбул на "Кемал Ататюрк", този път английският Ливърпул си тръгна с наведена глава от този стадион, след като бе изхвърлен от турнира Лига Европа от Бешикташ. Срещата бе почти толкова драматична, колкото и онази преди десетилетие, но този път мърсисайдци бяха тези, които трябваше да загубят лотарията на дузпите. Резервата Арслан отбеляза фантастичен гол за Бешикташ в редовното време и донесе победата с 1:0 на турския тим, с което прати мача в продължения. В тях повече голове не бяха отбелязани и така двата отбора трябваше да си бият дузпи. При тях турците демонстрираха страхотен мерник, отбелязвайки и петте си удара от бялата точка, като в нито една от ситуациите Симон Миньоле нямаше никаква възможност да реагира. Възпитаниците на Брендън Роджърс също показаха добри нерви в първите си четири изпълнения. В грешник обаче се превърна бранителят Деян Ловрен, който трябваше да изпълни последната пета дузпа за "червените". Хърватинът прати топката над вратата и така зарадва над 50 000 фенове на домакините по трибуните.

В редовното време, и особено през втората част на мача, Бешикташ бе далеч по-добрият отбор и заслужено прати мача в продължение. Резервата в състава на Славен Билич Толгай Аслан отбеляза фантастичен гол в 71-ата минута, за да изравни общия резултат от двата мача. Халфът, който за деветте си минути на терена имаше още един топовен удар, с който можеше да изненада Миньоле, получи топката от Демба Ба на границата на наказателното поле и с прецизен фалцов удар я прати в горния десен ъгъл зад белгиеца, за да даде аванс на домакините.

В последната 90-а минута на редовното време Демба Ба можеше да донесе крайната победа за "черните орли", след като при разбъркване в наказателното поле рикошет в тялото на Мартин Шкъртел му позволи да стреля към вратата на Ливърпул от непосредствена близост. Мощният изстрел на Ба обаче разтресе горната греда на "червените".

Продълженията преминаха под знака на умората от страна и на двата съперника. Тежката програма на отборите в техните вътрешни първенства и купи си каза думата и положенията пред двамата вратари бяха кът.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които и двата тима демонстрираха, че разполагат с изключителни изпълнители от бялата точка. Демба Ба, голмайсторът Арслан, Гьокхан Торе, Атиба Хътчинсън и Вели Кавлак не оставиха никакви шансове на Миньоле от 11 метра, докато за Ливърпул точен мерник показаха Рики Ламбърт, Адам Лалана, Емре Джан и Джо Алън. Така се стигна до изпълнението на Ловрен, който прати топката далеч над гредата и Бешикташ в следващия кръг.

БЕШИКТАШ - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 - Толгай Арслан (71)

При дузпите 5:4