Зенит разкъса ПСВ в реванша (видео)

Зенит разгроми с 3:0 ПСВ Айндховен и с общ резултат 4:0 се класира за 1/8-финалите в Лига Европа. Отборът на Андре Вилаш-Боаш показа, че с право е определян за един от фаворитите в турнира и с лекота се справи със съпротивата на лидера в холандското първенство. Два гола отбеляза Хосе Саломон Рондон, а между тях точен беше и Хълк. В средата на второто полувреме Люк де Йонг пропусна дузпа за гостите.

Преди седмица Зенит не убеди с играта си, но благодарение на гола на Хълк измъкна победата и днес трябваше да довърши започнатото. Бразилският национал водеше атаката на питерци, заедно с Рондон, а от втора позиция им помагаха Дани и Аксел Витсел, за когото това беше мач номер 100 с екипа на руския гранд. Александър Кержаков се завърна в групата, но Вилаш-Боаш го остави сред резервите, както и доскоро контузения Доменико Кришито.

Гостите от Холандия отново заложиха на схемата 4-3-3, като в предни позиции действаха Люк де Йонг, Мемфис Депай и Лусиано Нарсинг.

Първият опасен изстрел към вратата на ПСВ отправи Рондон, но Жерон Зют внимаваше. Малко след това стражът на гостите се справи и с изстрел на Хълк. Зенит контролираше събитията на терена, а холандците опитваха епизодични атаки, които не носеха опасност за Юрий Лодигин.

В 29-ата минута Рондон подаде на Дани, той влезе в наказателното поле и върна топката към венецуелския национал, който с едно докосване насочи топката в мрежата. Домакините можеха да решат всичко в своя полза още до почивката, но първо Олег Шатов не успя да засече хубаво центриране на Хълк, а след това Есекиел Гарай направи по-трудното и от 3-4 метра прати топката високо над вратата.

Малко преди края на полувремето в наказателното поле на ПСВ настана продължително разбъркване, но Жерон Зют някак спаси тима си от втори гол.

В 48-ата минута Хълк си освободи позиция и в типичния си стил, с мощен удар от над 20 метра покачи на 2:0. Дани пропусна да вкара трети гол за Зенит, а Лодигин спаси шут на Жоржиньо Вайналдум. В 60-ата минута гостите получиха дузпа за игра с ръка на Гарай, но Лодигин усети посоката на удара на Де Йонг и спаси.

Това беше преломният момент в мача, след който беше ясно, че Зенит няма да допусне изненада. В 67-ата минута Зют не се намеси добре при поредния бомбен удар на Хълк и топката попадна на крака на Рондон, който с лекота сложи точка на спора.

Зенит ще научи следващия си съперник утре, когато е жребият за 1/8-финалите.

ЗЕНИТ - ПСВ АЙНДОХОВЕН 3:0 (1:0)
1:0 Рондон (29)