Венци Христов и Риека пропуснаха да съкратят аванса на Динамо

Българският национал Венцислав Христов се появи като резерва за Риека при равенството 1:1 като гост на РНК Сплит в среща от 22-ия кръг на хърватското първенство. Бившият футболист на Берое влезе на мястото на Анас Шарбини в 84-ата минута, но не успя да помогне на тима си да стигне до победата. Марио Квешич откри за домакините в 27-ата минута, а в началото на втората част Беким Балай изравни.

Равенството попречи на Риека да намали аванса на шампиона Динамо (загреб), който по-рано вчера направи 1:1 при гостуването си на Осиек. "Модрите" водят в класирането с 56 точки, а Риека е на втора позиция с 47 пункта.

РНК СПЛИТ - РИЕКА 1:1
1:0 Квешич (27)
1:1 Балай (56)

ОСИЕК - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:1
0:1 Павичич (25)
1:1 Месанович (83)