Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Гоцев и Монца взеха гейм на Верона в Италия

Волейболният национал Светослав Гоцев и неговият Веро Волей (Монца) записаха втора поредна и общо 14-та загуба в италианската Суперлига. Слави Гоцев и съотборниците му взеха гейм на силния тим на Калцедония (Верона), но отстъпиха като гости с 1:3 (25:17, 20:25, 20:25, 23:25) в първи мач от 20-ия кръг, играна късно снощи в зала "Пала Олимпия".

Въпреки поражението волейболистите на Монца останаха на 10-то място във временното класиране с 15 точки след 4 победи и 14 загуби, но с все по-малки шансове за класиране на плейофите. В следващия 21-ви кръг Слави Гоцев и компания са домакини на Алтотевере (Чита ди Кастело - Сансеполкро). Срещата е следващата неделя (1 март) от 19,00 часа българско време.

Гостите от Монца започнаха много силно мача и след страхотната игра на кубинския диагонал Уилямс Падура Диас спечелиха първия гейм с убедителното 25:17. Домакините от Верона веднага отвърнаха и успяха да обърнат до 2:1 след 25:20 и 25:20. В четвъртата част Слави Гоцев и съотборниците му своите шансове да стигнат до тайбрек, след като резултатът бе равен при 22:22. Все пак момчетата на легендарния Андреа Джани спечелиха гейма с 25:23, а с това и мача с 3:1.

Слави Гоцев игра цял и завърши с 5 точки (1 блок и 57% ефективност в атака). Най-полезен за тима на Монца пък стана Уилямс Падура Диас с 20 точки (2 блока, 1 ас и 55% ефективност в атака). За тима на Верона американският национал Тейлър Сандър (3 блока, 55% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) и белгийският посрещач Сам Деруу (2 аса, 74% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане) реализираха съответно 21 и 19 точки за победата.

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) 3:1 (17:25, 25:20, 25:20, 25:23)
ВЕРОНА: Ейдън Зингъл 12, Мануел Косчионе, Митя Гаспарини 15, Сам Деруу 19, Тейлър Сандър 21, Симоне Анцане 4 - Никола Пезарези-либеро (Адам Уайт, Кармело Джито 2)
Старши-треньор: Андреа Джани
МОНЦА: Алберто Елия 10, СВЕТОСЛАВ ГОЦЕВ 5, Андреа Галиани 8, Уилямс Падура Диас 20, Никола Йовович 5, Якопо Бото 17 - Даниеле Де Пандис-либеро (Максим Ботин, Симоне Тиберти, Алехандро Гонсалес 1, Чън Уан, Лоренцо Бонети 1, Уилям Прокопио-либеро)
Старши-треньор: Оресте Вакондио.