Локо (Пд) взе аванс в "железничарското" дерби (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Локомотив (София) в първия 1/4-финал за Купата на България. Ванчо Траянов вкара в 9-ата минута за домакините, а Ламжед Шехуди изравни в 14-ата. Йоан Ласиман отново даде преднина на пловдивчани в 60-ата минута. "Смърфовете" имаха да си връщат за унижението 0:4, което понесоха от съперника в мач от първенството през декември.

"Черно-белите" успяха да вкарат при първата си добра възможност, след като Мартин Камбуров пусна отличен дълъг пас към Спас Делев, крилото преодоля съперник и стреля, но Валентин Галев със сетни сили отклони в гредата. Ванчо Траянов обаче бе най-съобразителен в ситуацията и успя да прати топката в опразнената врата.

Отговорът на столичани не закъсня. В 14-ата минута Румен Трифонов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Шехуди се извиси и с глава възстанови равенството.

В 21-ата минута Бирсент Карагерен отправи удар към Галев, но този път вратарят се справи. Малко по-късно стражът на "червено-черните" трябваше да се намесва и след изчистване от страна на неговия съотборник Траян Траянов.

В 36-ата минута Делев падна в наказателното поле след съприкосновение с бранител, но съдията Станислав Тодоров прецени, че няма основание да отсъди дузпа. Пет минути по-късно отново Делев създаде проблем на отбраната на гостите, но този път ударът му бе избит в корнер.

След почивката играта на терена бе равностойна, но домакините отново успяха да поведат, след като се възползваха от статично положение. Ласиман бе най-съобразителен при центриране в наказателното поле и с глава успя да отбележи след неубедителна намеса на Галев.

Чак в 87-ата минута столичани можеха да изравнят резултата, но удар от воле на Владислав Романов бе спасен от Господинов. След изпълнението на ъгловия удар Траянов стреля с глава, но в аут. В последните секунди Здравко Илиев спря откъсващия се Даниел Генов и получи директен червен картон, но с нарушението запази аванса на своя тим преди ответния двубой в София на 4 март.

ЛОКО (ПД) - ЛОКО (СФ) 2:1

1:0 Траянов (9)
1:1 Шехуди (14)
2:1 Ласиман (60)

ЛОКО (ПД): Йордан Господинов, Здравко Илиев, Игнат Дишлиев, Александър Горанов, Богомил Дяков, Янко Сандански, Ванчо Траянов, Йоан Ласиман (79-Мехди Бурабия), Бирсент Карагерен, Спас Делев (84-Александър Якимов), Мартин Камбуров (66-Бранимир Костадинов)

ЛОКО (СФ): Валентин Галев, Йордан Тодоров, Александър Бранеков, Траян Траянов, Румен Трифонов, Евертон (71-Преслав Йорданов), Иво Иванов (83-Марко Ранджелович), Даниел Генов, Антонио Ливраменто, Владислав Романов, Ламжед Шехуди

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Горанов, Костадинов (ЛП); Тодоров (ЛС)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Илиев (ЛП)