Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

"Лебедите" пак се оказаха неуловими за Ван Гаал (видео)

Суонзи стигна до обрат и победа с 2:1 над Манчестър Юнайтед на "Либърти Стейдиъм", записвайки дубъл над именития си съперник, след като в първия кръг на шампионата "лебедите" спечелиха със същия резултат на "Олд Трафорд" и вгорчиха дебюта на Луис ван Гаал.

Андер Ерера откри резултата в 28-ата минута, но само две минути след това Ки Сун-юен изравни. Бафетимби Гомис донесе победата на домакините в 73-ата минута.

Гилфи Сигурдсон се завърна в състава на домакините, след като изтърпя наказание. Възстановените от контузии Фил Джоунс и Робин ван Перси започнаха като титуляри за Манчестър Юнайтед, като партньор на холандеца в атака бе Уейн Рууни, докато Радамел Фалкао остана на резервната скамейка.

В петата минута Гомис засече с глава центриране от корнер и насочи добре топката към далечния ъгъл, но Андер Ерера бе последна преграда, изчиствайки от голлинията. Няколко минути по-късно отново Гомис имаше добра възможност, но от границата на малкото наказателно поле стреля с глава над вратата.

В 15-ата минута гостите създадоха първата истинска голова възможност на своя сметка. Ди Мария центрира от пряк свободен удар, Фабиански се размина с топката, която стигна до Ван Перси, който стреля от малък ъгъл, но му липсваше точност.

В 28-ата минута гостите разиграха много добре в предни позиции, Анхел ди Мария пусна към Ерера, който с удар по земя прати топката в далечния на Фабиански ъгъл - 0:1. Само две минути след това обаче Суонзи изравни. Джонджо Шелви центрира перфектно отляво, а Ки засече отблизо, изпреварвайки Шоу.

В началото на втората част Ки не успя добре да засече ново опасно центриране на Шелви, а в 60-ата минута Ван Перси имаше добра възможност, но изстрелът му отблизо мина встрани от целта. Малко след това и Рохо стреля неточно с глава. Натискът на гостите ставаше все по-силен и последваха пропуски на Блинд и Рууни. Точно в този момент обаче "лебедите" нанесоха своя удар чрез Джонджо Шелви, който шутира от около 23 метра, топката рикошира в Гомис и влезе във вратата на Де Хеа - 2:1. Попадението в крайна сметка бе записано на името на французина.

Манчестър Юнайтед отстъпи третото място на Арсенал и вече е четвърти с актив от 47 точки - една по-малко от "топчиите". Суонзи заема девета позиция във временното класиране с 36 пункта.