Напред и нагоре - Борусия (Д) с трета поредна победа в Бундеслигата (видео)

По всичко личи, че кризата в Борусия (Дортмунд) вече е преодоляна. Отборът на Юрген Клоп надигра с 3:2 като гост Щутгарт и постигна трети пореден успех в Бундеслигата. "Жълто-черните" демонстрираха бърз и красив футбол, но защитата им отново допусна грешки, които срещу по-силен съперник могат да се окажат фатални. А само след три дни идва гостуването на Ювентус в осминафиналите на Шампионската лига.

В началото на февруари Борусия се гърчеше на дъното в класирането и опасността от изпадане беше съвсем реална, но сега отборът е 10-и и може да гледа по-оптимистично към остатъка от сезона. Това обаче не важи за Щутгарт. "Швабите" са последни в таблицата и от спасителната зона ги делят 4 точки, а освен това тимът на Хууб Стевенс е с мач повече.

Борусия започна със самочвуствие и в началните минути Свен Улрайх трябваше да спасява опасни удари на Кевин Кампъл и Нури Шахин. След четвърт час игра Пиер-Емерик Обамеянг прати топката във вратата, но голът му беше отменен заради засада. Нападателят от Габон обаче се разписа малко по-късно и даде аванс на гостите. Атаката стартира от Марко Ройс, а Кагава технично изведе Обамеянг, който без да се бави опъна мрежата.

В 32-ата минута Щутгарт изравни от дузпа, отсъдена за фаул на Шахин срещу Георг Нидермайер. Зад топката застана Флориан Клайн и резултатът стана 1:1. В 36-ата минута Кагава се отличи с втора асистенция, като подаде на Гюндоган и той отново изведе Борусия напред.

Веднага след почивката Невен Суботич с глава можеше да вкара трети гол за дортмундци, а Улрайх отново се прояви, спасявайки изстрел на Кагава. Стражът на домакините даваше всичко от себе си и в 77-ата минута попречи на Шахин да реши всичко в двубоя. Улрайх обаче капитулира в 81-ата минута, когато Марко Ройс го заобиколи и спокойно насочи топката във вратата. В заключителните секунди Нидермайер оформи крайното 3:2 след центриране от корнер и удар с глава.