Цецо Соколов и Теди Салпаров в идеалния отбор на кръга в ШЛ (ВИДЕО)

Волейболните национали Цветан Соколов и Теодор Салпаров попаднаха в идеалния отбор (Dream Team of the Week) на кръга в Шампионската лига след мачовете-реванши от Плейофи 12 на турнира.

Цецо Соколов бе определен за най-добър диагонал на кръга, след като имаше решаващи отигравания при победата след т.нар. "златен" гейм на неговия турски отбор Халкбанк (Анкара) като гост на руския гранд Белогорие (Белгород). Именно в "златния" гейм българският национал направи няколко отлични блокади и атаки, които се оказаха от огромно значение за успеха. Соколов също така стана най-полезен за Халкбанк със страхотните 24 точки (4 блока и 43% ефективност в атака) за победата и продължаването напред към Плейофи 6.

Теди Салпаров пък се оказа важен играч за своя руски клуб Зенит (Казан) при победата вкъщи над италианския Копра (Пиаченца) с 3:2. Българското либеро демонстрира отлични умения в защита и посрещане и както винаги бе един от най-емоционалните състезатели на полето. Благодарение на него играта на шампионите на Русия стана много лесна.