Витоша (Бистрица) надви Славия на "Овча Купел" (видео+галерия)

Отборът на Славия загуби с 1:2 от Витоша (Бистрица) в първата си контрола след завръщането от Анталия. Двубоят се игра на изкуствения терен в квартал "Овча Купел", но в по-голямата част от срещата петият в Югозападната "В" група състав стоеше по-добре на терена и заслужено победи. Александър Събев откри в 10-ата минута с удар отблизо след центриране от фаул. В 35-ата минута Петър Атанасов изравни след подаване отдясно.

Славия - Витоша (Бистрица) 1:2

В 55-ата минута Четин Садула с красив гол донесе победата на тима от Бистрица. Ветеранът Николай Божов го намери с дълго подаване, а бившият играч на Калиакра, ЦСКА, Етър и Локомотив (Пловдив) с хубаво поемане на топката и финт, майсторски се освободи от Ангел Грънчов и друг бранител на Славия и с удар от 18 метра не остави шансове на Емил Петров. Едва в последните минути "белите" натиснаха и резервният вратар Иван Герасимов на два пъти спаси вратата си от равенство.

Наставникът на "белите" Иван Колев бе заложил предимно на резервни футболисти. По време на двубоя бившият нападател на домакините Атанас Курдов се подготвяше индивидуално. Както е известно, той в момента е без отбор.

До началото на "А" група Славия има още две контроли с Ботев (Пловдив) и Оборище (Панагюрище).

СЛАВИЯ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:2

0:1 Александър Събев (10)
1:1 Петър Атанасов (35)
1:2 Четин Садула (55)

СЛАВИЯ: Марио Кирев, Димитър Тодоров, Ангел Грънчов, Ивайло Марков, Крум Стоянов, Янис Карабельов, Петър Атанасов, Мартин Станкев, Иван Вълчанов, Китан Василев, Ивайло Димитров

Резерви: Емил Петров, Мирослав Христов, Владимир Семерджиев, Франк Мбарга, Каляон Кръстев, Мирослав Иванов, Марио Петков

ВИТОША: Мартин Минев, Ангел Маджаров, Владимир Бахъров, Георги Амзин, Четин Садула, Николай Божов, Румен Гьонов, Александър Събев, Мартин Василев, Ангел Стоянов, Кристиян Кръстев
Резерви: Иван Герасимов, Кирил Брестовички, Кристиян Ковачки, Янчо Андреев, Михаил Михайлов, Борислав Георгиев, Йордан Върбанов, Велизар Андонов