Христо Златанов и Пиаченца поведоха, но не победиха Модена (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Копра (Пиаченца) с Христо Златанов се опита да спре силния отбор на Модена Волей (Модена) в дербито от 19-ти кръг на италианската Суперлига, но отстъпи с 1:3 (15:25, 25:22, 18:25, 21:25) като гост в "Пала Панини".

"Вълците" обаче бяха близо до тайбрек, след като в 4-ата част поведоха с 18:14. Тази разлика се получи благодарение на червените картони за Урош Ковачевич и Бруно Резенде при резултат 10:8 за Копра. Бразилският разпределител бе доста ядосан от санкцията си, като реагира остро на решението на арбитъра Джорджо Няни. От трибуните на "Пала Панин"и пък се чуваха скандирания "Смешник, смешник" по адрес на рефера. Играчите на Модена обаче успяха да се отърсят от нервите и благодарение най-вече на френския национал Ървин Нгапет записаха чиста победа.
Христо Златанов и Пиачнца поведоха, но не победиха Модена
Паузата в предишния кръг се отрази идеално за Нгапет, който се възстанови от болежките си и срещу Пиаченца бе най-добрия с 18 точки (1 ас, 2 блока, 50% ефективност в атака, 50% перфектно и 63% позитивно посрещане), с което си заслужи и признанието за MVP.
Силен мач изигра и съотборникът му Матео Пиано, който реализира 13 точки (1 ас, 6 блока, 75% ефективност в атака). Сърбинът Неманя Петрич добави 11 точки (1 ас, 1 блокада, 60% ефективност в атака, 22% перфектно и 44% позитивно посрещане).

Капитанът на Пиаченца Христо Златанов започна като титуляр, но в третия и четвъртия гейм се включи като резерва, а във втория не игра и записа 7 точки (40% ефективност в атака, 56% перфектно и 67% позитивно посрещане). Кубинецът Рейдъл Поей заби 17 точки (1 блок, 43% ефективност в атака).
"Трябва да продължаваме да работим, само по този начин можем да излезем от трудната ситуация", коментира капитанът Христо Златанов пред камерата на RAI Sport след края на мача.

"Дали клубът ще го има? Сега не бива да мислим за това, а да се опитаме да се класираме за плейофите, играейки добре. Всичко останало ще мислим след това", допълни Ec, Злати.
За Пиаченца това беше 7-а поредна загуба в първенството.

Във временното класиране Модена Волей е на второ място с 45 точки, само на една зад лидера Енерджи Т.И.Трентино (Тренто), но и с мач по-малко. Копра е на 9-о място с 19 точки, на 6 точки от заветното за зоната на плейофите.

МОДЕНА ВОЛЕЙ - КОПРА (ПИАЧЕНЦА) 3:1 (25:21, 22:25, 25:18, 25:21)

МОДЕНА: Бруно Резенде 6, Лука Ветори 10, Ървин Нгапет 18, Урош Ковачевич 6, Петер Вереш 5, Матео Пиано 13 - Салваторе Росини-либеро (Неманя Петрич 11, Андреа Сала 5, Юко Ишикава, Алберто Казадей 1)
Старши-треньор: Анджело Лоринцети
ПИАЧЕНЦА: Мигел Тавареш 1, Райдел Поей 17, Якопо Масари 9, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 7, Аимоне Алети 10, Александър Остапенко 4 - Марио Жуниор-либеро (давиде Мара-либеро , Тийс Тер Хорст 1, Емануел Кохут 1)
Старши-треньор: Анджело Лоринцети.