Валенсия с важна победа в стремежа си за ШЛ

Отборът на Валенсия надигра с 1:0 Хетафе в обедна среща от 23-ия кръг на Ла Лига. Алваро Негредо отбеляза от дузпа в 71-ата минута. Победата отново вдигна "прилепите" в зона "Шампионска лига".

През първата част тимът на Нуно Санто често доближаваше вратата на Жонатан Лопес, но точните удари липсваха. Хосе Гая направи няколко остри включвания отляво, като в първата минута Пабло Пиати не стреля точно, а в 20-ата отново аржентинецът сбърка при овладяването.

Капитанът на "лос че" Даниел Парехо опита без успех два далечни удара. Изненадата в стартовия състав Родриго де Паул също имаше добра възможност в деветата минута: топката премина в близост до гредата. Алваро Негредо се появи в кадър с добър шанс в 42-ата минута. Във втората добавена минута на първото полувреме Жона протегна ръка и предотврати автогол на Налдо.

След почивката "лос че" продължиха да търсят гол. Де Паул не уцели вратата в 49-ата минута, в 55-ата Жона изби удар с глава на Негредо, а в 60-ата Енцо Перес шутира прекалено високо. В 70-ата минута домакините получиха дузпа. Хуан Родригес изрита глупаво Негредо в наказателното поле.

"Седмицата" на валенсианци изпълни без колебание от бялата точка и откри резултата - 1:0. В 77-ата минута Родриго Морено изпусна страхотна възможност, след като не уцели празната врата след подаване на Софиан Фегули. В 80-ата Родриго беше неточен и с глава след пас на Пиати. В края тимът на Кике Санчес Флорес не успя да отвърне на удара въпреки усилията.

Снимки: "Марка"