Шалке 04 капитулира пред Айнтрахт, а идва Реал Мадрид (видео)

Шалке 04 допусна поражение с 0:1 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) в последния си мач преди първия сблъсък с Реал Мадрид от осминафиналите в Шампионската лига. Загубата е първа за тима на Роберто Ди Матео за 2015 година, с което "кралскосините" отстъпиха на Борусия (Мьонхенгладбах) третото място в класирането. 21-годишниятт Лукас Пиасон вкара единствения гол в 64-ата минута, възползвайки се от центриране на Тимъти Чандлър и рикошет в тялото на футболист на съперника. Преотстъпеният от Челси бразилец се беше появил като смяна на полувремето и вторият му гол за Айнтрахт се оказа с цената на 3 точки. Те пък доближиха тима на 4 пункта от място в Лига Европа. До днес франкфуртци бяха в серия от шест поредни срещи без успех в Бундеслигата.

Домакините можеха да се окажат изоставащи на два пъти през първата част, но Кристиан Фукс и Марко Хьогер се провалиха от изгодни ситуации. Особено фрапантен беше пропускът на Фукс, който излезе сам срещу вратаря Кевин Трап, но сам се спъна и падна.

След почивката Айнтрахт заигра по-добре и стигна до победата. Реферът Марко Фритц дори не отсъди чиста дузпа за играчите от Франкфурт, след като в 54-ата минута Бенедикт Хьоведес фаулира в наказателното поле Макото Хасебе.

Независимо големия залог, Ди Матео гласува доверие на юношата на Шалке 04 Феликс Плате. Централният нападател, който само преди три дни навърши 19 години, замени Кевин-Принс Боатенг към края и в 87-ата минута беше на крачка от попадение, но Трап парира удара му с глава.

Мачът на "Комерцбанк Арена" беше много специален за наставника на домакините Томас Шааф, тъй като е под №500 в кариерата му на старши треньор в Бундеслигата. Любопитното е, че при дебюта си начело на Вердер (Бремен) преди 16 години Шааф пак се изправя срещу Шалке 04.

В сряда отборът от Гезелнкирхен приема Реал Мадрид, а в следващия кръг от Бундеслигата е домакин на намиращия се в отлична форма Вердер (Бремен). На Айнтрахт пък предстои гостуване на Майнц 05.