Рединг изхвърли Дарби Каунти с победа като гост

Намиращият се в долната половина на таблицата на Чемпиъншип тим на Рединг поднесе мини-изненада в турнира за Купата на Англия "ФА Къп", след като победи с 2:1 като гост третия в класирането на същата дивизия тим на Дарби Каунти и по този начин прекрати участието на "овните" в турнира. Легендарният Якубу Айегбени отбеляза първия си гол на английски терен от 2012 година насам, записвайки дебютно попадение с екипа на Рединг, за да донесе успеха на "кралските поданици" при визитата им на "Прайд Парк".

Бившият футболист на Ливърпул и Астън Вила Стивън Уорнък си изкара нелеп червен картон в своя дебют за състава на Дарби Каунти още преди почивката, а Хал Робсън-Кану откри резултата за гостите с попадение в 53-ата минута. Дарън Бент възстанови равенството за домакините осем минути по-късно. Когато повечето зрители на "Прайд Парк" очакваха двата отбора да завършат наравно и двубоят да стигне до преиграване, Якубу Айегбени се пребори с отбраната на домакините за едно извеждащо подаване зад защитата и с премерен удар с левия крак покрай Роос донесе успеха на гостите.

Айегбени е вторият по резултатност африкански футболист в историята на английската Висша лига. С 86-те си гола с екипите на Портсмут, Мидълзбро, Блекбърн и Евертън, Айегбени изостава единствено от Дидие Дрогба в тази класация.

ДАРБИ КАУНТИ - РЕДИНГ 1:2 (0:0)
0:1 - Робсън-Кану (53)
1:1 - Бент (61)
1:2 - Айегбени (82)