Реал Мадрид надигна глава (видео+галерия)

Европейският крал Реал Мадрид стигна до успех с 2:0 над Депортиво Ла Коруня в дуел от 23-ия кръг на Примера дивисион, игран пред 73 671 зрители на "Сантиаго Бернабеу". Попадения на Иско (23) и Карим Бензема (73) повдигнаха самочувствието на "лос бланкос" след срамното поражение от Атлетико Мадрид преди седмица. Момчетата на Карло Анчелоти създадоха много голови положения в рамките на 20-ина минути през първото полувреме, а след почивката изпитаха сериозни затруднения срещу коравия галиски противник. Лошата новина за домакините е контузията на Марсело, който напусна принудително малко преди края. Победата позволи на Реал да остане начело и след този кръг.

Реал Мадрид - Депортиво Алваро Арбелоа смени Даниел Карвахал, а централната двойка в отбрана отново беше оформена от единствените здрави Рафаел Варан и Начо Фернандес. Триото в атака беше оптимално - Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Гостите от "Риасор" играеха във формация 4-2-3-1 с централен нападател Ориол Риера.

Реал Мадрид - Депортиво  Преди началото на двубоя голяма част от публиката на "Бернабеу" освирка имената на Карло Анчелоти, Икер Касийяс, Гарет Бейл и Карим Бензема при обявяването на стартовите състави по мегафона. Срещата започна с две възможности за гостуващия тим. В рамките на шестата минута вратата на Икер Касийяс на два пъти беше обстрелвана опасно. Първо бившият играч на Барселона Исаак Куенка се измъкна в наказателното поле и шутира мощно над главата на вратаря, но Икер изби. След това Ориол Риера отправи мощен удар от дъгата и топката профуча остро над гредата.

Реал Мадрид - Депортиво След тези две положения "лос меренгес" създадоха куп положения пред Фабрисио Агосто в рамките на около четвърт час. В 12-ата минута при силен удар на Кристиано топката се отби от напречната греда, а при добавката Лауре се справи по-добре от Бензема. В 18-ата напречната греда някакси оцеля след още по-бомбен шут от крака на Бейл. Съдията досетливо пусна авантаж, уелският бързак достигна дъгата и след страхотен замах нямаше късмет, тъй като топката срещна гредата.

Реал Мадрид - Депортиво - 2:0 В 20-ата Бейл върна назад към Бензема, френският стрелец насочи топката, но тя се отклони и облиза гредата, за да излезе в корнер. В 22-ата минута публиката на "Бернабеу" не повярва как топката не е в мрежата. Кълбото се разходи само по голлинията пред погледа на Роналдо, който не се ориентира и не сложи крак. Около пет секунди по-късно Иско овладя и завъртя страхотно с вътрешен топката по диагонала - неспасяем за вратаря удар и 1:0.

Реал Мадрид - Депортиво След попадението тимът на Карло Анчелоти понамали темпото, за да си поеме дъх. Куенка се опита да затрудни Икер с удар от дъгата в 30-ата минута: топката премина доста далеч от целта. В 36-ата Бейл центрира отдясно, ала топката не беше достатъчно удобна за португалския му съотборник. В 39-ата Роналдо поиска дузпа след спорно падане при протегнат крак на Луизиньо, което съдията не прецени като нарушение. В 43-ата "седмицата" на Мадрид направи великолепен финт срещу Мануел Пабло, но Иван Кавалейро пресече паса.

Реал Мадрид - Депортиво - 2:0 Втората част започна с натиск на галиския състав. В 49-ата минута Селсо Борхес изстреля топката в лявата греда на Касийяс. Вратарят не реагира и имаше късмет. В същата минута Икер плонжира и изби удар с глава на Риера. В 52-ата Лукас Перес не беше покрит на втората греда, стреля от въздуха, а след това Алберто Лопо игра с топката в засада.

Реал Мадрид - Депортиво - 2:0 Домакините не се притесняваха да действат прибрано и да търсят шансове на контраатака, които обаче липсваха. В 62-ата минута Кристиано шутира на метри над гредата при хубава възможност от фаул. Европейският и световен шампион не предлагаше продукцията от първото полувреме и постави под съмнение успеха си.

Реал Мадрид - Депортиво - 2:0 В 71-ата минута дебют за "лос меренгес" направи Лукаш Силва. В 73-ата Бензема успокои трибуните с втори гол. Кристиано Роналдо чукна топката към френския нападател, който технично копна над плонжа на вратаря - 2:0. В 78-ата Кристиано се опита да намери Бензема с подобно на гола подаване, но пасът беше прекъснат. В 84-ата Фабрисио боксира топката след удар от фаул на Бейл. В 87-ата резервата Хесе Родригес с мъка стигна до топката и центрира към дузпата, Кристиано стреля акробатично, но сантиметри го разделиха от гола. В добавеното време на двубоя Марсело получи контузия след остро влизане на Лауре.

Реал Мадрид - Депортиво - 2:0 Реал Мадрид вече мисли за Шампионската лига. В сряда вечер "лос бланкос" гостуват на Шалке 04 в първи 1/8-финал.