Хофе наказа Щутгарт в последната секунда (видео)

Хофенхайм победи Щутгарт с 2:1 в мача между двата тима от 21-ия кръг на Бундеслигата. Успехът дойде буквално в последните секунди на двубоя, след като Себастиан Руди се разписа в 92-ата минута, за да донесе трите точки на Хофе. Преди това Роберто Фиримино бе открил за домакините, но Готоку Сакаи бе изравнил.

Хофенхайм започна доста по-активно мача и след няколко пропуски в първите минути успя да открие резултата в 31-ата минута. След едно центриране от фаул последва разбъркване в наказателното поле и топката стигна до Фирмино, който без да се бави я прати в мрежата. В 39-ата обаче "швабите" се добраха до изравняване. Сакаи се озова на стрелкова позиция, а ударът му се отклони от Ермин Бичакчич и влезе в мрежата.

През втората част Хофе отново бе по-активният тим на терена и търсеше повече победата. Усилията на тима на Маркус Гиздол се увенчаха с успех чак в даденото от съдията продължение, когато Кевин Фоланд изведе Руди на чиста позиция и халфът с премерен удар донесе успеха на домакините.

По този начин Хофенхайм запазва седмата си позиция в класирането с актив от 29 точки. Щутгарт пък продължава със затъването си и остава на последно място с 18.