Цецо Соколов и Халкбанк отнесоха Аркас с 3:0 в супердербито на Турция

Волейболният национал Цветан Соклов и неговият Халкбанк (Анкара) постигнаха 17-а поредна победа в турската Лига 1. Шампионите от Халкбанк победиха категорично у дома 2-ия в класиране Аркас (Измир) с 3:0 (25:16, 25:16, 25:23) в супердербито на 17-ия кръг, играно този следобед пред около 500 зрители в зала "Башкент".

Първите два гейм се развиха по идентичен сценарий. Момчетата на италианския треньор Лоренцо Бернарди тръгваха силно и бързо повеждаха в резултатата съответно с 8:1 и 8:2. След това продължаваха със силното си представяне и спечелиха двете части с по 25:16 благодарение отличната игра на Цецо Соколов и кубинския посрещач Османи Хуанторена. Волейболистите на Халкбанк имаха затруднения единствено в третия гейм, в който имаше лек спад в играта им и допуснаха повече грешки на сервис и посрещане. Все пак шампионите на Турция го спечелиха с 25:23, а с това и мача с 3:0.

Цецо Соколов игра стабилно цял мач за Халкбанк и завърши с 10 точки (5 блока!!! и 42% ефективност в атака) за успеха. Османи Хуанторена бе над всички за домакините с 14 точки (2 аса, 55% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане), а Ресул Текелъ заби още 11 точки (4 блока и 100% ефективност в атака!!!) за победата. За тима на Аркас канадският национал Джон Перин реализира 11 точки.

По този начин Цецо Соколов и компания останаха еднолично начело във временното класиране с 50 точки след 17 победи от 17 мача, вече на 6 точки пред Аркас. В следващия 18-ти кръг Халкбанк е гост на Бешикташ. Срещата е следващата събота (21 февруари) от 14,00 часа българско време.

ХАЛКБАНК (АНКАРА) - АРКАС (ИЗМИР) 3:0 (25:16, 25:16, 25:23)
ХАЛКБАНК: Улаш Къяк 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 10, Османи Хуанторена 14, Михал Кубяк 6, Ресул Текелъ 11, Емре Батур 7 - Нури Шахин-либеро (Абдулах Джам, Джан Айвазоолу)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди
АРКАС: Йъджът Гюлмезоолу, Гавин Шмит 8, Джон Перин 11, Леонел Маршал 9, Хакъ Чапкъноолу 4, Мустафа Коч 5 - Хасан Йешълбудак-либеро (Мустафа Рамазаноолу 1, Гьокхан Гьокгьоз, Халил Ючел 1)
Старши-треньор: Глен Хоуг.