СКРА не остави шансове на Трея в плейофите на Шампионската лига

Волейболният шампион на Полша СКРА (Белхатов) тръгна перфектно в плейофите на Шампионската лига. Шампионите на Полша не оставиха никакви шансове на първенеца на Италия Кучине Лубе (Трея) и го победиха категорично като гости с 3:0 (25:22, 25:19, 25:13) в първа среща от Плейофи 12, играна късно снощи пред близо 4000 зрители.

Мачът-реванш е следващия четвъртък (19 февруари) от 19,00 часа българско време в Полша. При нова победа волейболистите на СКРА ще се класират за Плейофи 6, където ще срещнат победителя от двойката между друг полски тим - Ястрежебски Венгел (Ястрежебие-Здруй), и вицешампиона на Италия Сър Сейфти (Перуджа). От друга страна отборът на Лубе трябва да гони задължителен успех с 3:0 или 3:1, ако иска да стигне поне до т.нар. "златен" гейм.

Най-полезен за СКРА стана аржентинският национал Факундо Конте с 16 точки (3 блока, 72% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане), а световният шампион с Полша Мариуш Влазли заби още 13 точки (1 блок и 71% ефективност в атака) за победата. За тима на Лубе Джулио Саби завърши със скромните 9 точки.

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ТРЕЯ, ИТАЛИЯ) - СКРА (БЕЛХАТОВ, ПОЛША) 0:3 (22:25, 19:25, 13:25)
ТРЕЯ: Микеле Баранович 4, Джулио Саби 9, Иржи Ковар 2, Симоне Пароди 7, Драган Станкович 3, Марко Подрасчанин 4 - Юбер Ено-либеро (Алесандро Фей 1, Натале Монополи, Алесандро Папарони, Душан Боначич 1)
Старши-треньор: Алберто Джулиани
СКРА: Николас Уриарте 3, Мариуш Влазли 13, Факундо Конте 16, Николас Марешал 10, Сречко Лисинац 7, Карол Клос 5 - Фердинанд Тиле-либеро (Михал Винярски, Алекса Бърджович, Кацпер Пиехоцки-либеро)
Старши-треньор: Мигел Анхел Фаласка.