Силен Цецо Соколов с 18 точки! Халкбанк даде гейм на Белогорие в плейофите на ШЛ (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият турски тим Халкбанк (Анкара) тръгнаха отлично в плейофите на Шампионската лига. Цецо Соколов и компания надделяха у дома над победителя в най-престижния клубен турнир на Стария континент за 2014 година - руския гранд Белогорие (Белгород), с 3:1 (25:20, 20:25, 26:24, 28:26) в първи мач от Плейофи 12, игран тази вечер пред близо 3000 зрители в зала "Башкент". Втори съдия на срещата пък бе българинът Игнат Митев.
Силен Цецо Соколов с 18 точки! Халкбанк даде гейм на Белогорие в плейофите на Шампионската лига
Така волейболистите на Халкбанк са на крачка от това да вземат много сладък реванш от Белогорие за загубения финал на Шампионската лига през 2014 година с 1:3 в Анкара. Тогава Халкбанк, който бе воден от Радостин Стойчев, а капитан на тима бе Матей Казийски, взеха един гейм на руския гранд, но тимът на Генадий Шипулин стигна до титлата.
Мачът-реванш е следващия вторник (17 февруари) от 17,00 часа българско време в Истанбул. При нова победа момчетата на треньора Лоренцо Бернарди ще се класират за Плейофи 6, където ще срещнат победителя от двойката между друг руски гранд - Зенит (Казан), и италианския Копра (Пиаченца). От друга страна отборът на Белогорие трябва да гони задължителен успех с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм.
Цецо Соколов игра стабилно цял мач и стана втори по резултатност с 18 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака), а кубинският посрещач Османи Хуанторена заби още 20 точки (3 блока, 49% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане) за ценната победа.
За настоящите европейски шампиони от Белогорие германският диагонал и национал Георг Гроцер (3 блока, 1 ас и 62% ефективност в атака) и звездата на тима Дмитрий Мусерский (4 блока, 4 аса и 57% ефективност в атака) реализираха съответно 22 и 21 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха.
ХАЛКБАНК (АНКАРА, ТУРЦИЯ) - БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД, РУСИЯ) 3:1 (25:20, 20:25, 26:24, 28:26)
ХАЛКБАНК: Улаш Къяк 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 18, Османи Хуанторена 20, Михал Кубяк 7, Марчин Мозджонек 4, Емре Батур 3 - Нури Шахин-либеро (Абдулах Джам, Мико Еско 1, Ресул Текели 3)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди
БЕЛОГОРИЕ: Драган Травица 1, Георг Гроцер 22, Тарас Хтей 3, Сергей Тетюхин 8, Дмитрий Мусерский 21, Артьом Смоляр 7 - Роман Брагин-либеро (Александър Косарев, Сергей Багрей, Максим Жигалов 1, Александър Богомолов, Дмитрий Илиних 5)
Старши-треньор: Генадий Шипулин.
СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача ХАЛКБАНК - БЕЛОГОРИЕ 3:1 - ТУК!!!

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ХАЛКБАНК - БЕЛОГОРИЕ 3:1 - ТУК!!!