Гол в 92-ата минута лиши Големия Сам от триумф срещу Манчестър Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед се спаси от загуба в гостуването си на Уест Хам след изравнителен гол във втората минута на добавеното време. Шейку Кояте даде заслужен аванс на селекцията на Сам Алърдайс, разписвайки се в 49-ата минута, а Дейли Блинд вкара златното попадение за гостите, оформяйки крайното 1:1. Давид де Хеа спаси още няколко много опасни ситуации пред своята врата, а Радамел Фалкао и Робин ван Перси пропуснаха страхотни възможности да върнат "червените дяволи" в мача далеч по-рано.

Мениджърът на "чуковете" Сам Алърдайс бе направил пет промени в сравнение със състава, който започна при загубата от Ливърпул преди седмица. Карл Дженкинсън, Джеймс Томкинс, Шейку Кояте, Марк Нобъл и Диафра Сако започнаха като титуляри, докато Андрю Каръл пропусна двубоя заради контузия.

Антонио Валенсия, Фил Джоунс, Люк Шоу, Аднан Янузай и Радамел Фалкао стартираха за Манчестър Юнайтед. Хуан Мата бе оставен на резервната скамейка.

Още в петата минута гостите можеха да излязат напред в резултата, след като Алекс Сонг сгреши едно подаване и подари топката на Ван Перси, но в последния момент Кояте протегна крак и попречи на холандеца да нанесе голов удар. В 14-ата минута Давид де Хеа спаси Юнайтед от сигурно попадение. Томкинс се пребори с Фил Джоунс и свали с глава към Енер Валенсия, който акробатично засече от въздуха. Топката отиваше под напречната греда, но стражът на "червените дяволи" изби.

1/4 преди почивката отново испанецът демонстрира класата си, като този път той спаси с крак изстрел с глава на Томкинс.

В 49-ата минута отбраната на Манчестър Юнайтед сгреши фатално. Марк Нобъл центрира от пряк свободен удар, а Фил Джоунс не успя да се ориентира добре и да изчисти, топката стигна до сенегалеца, който си поигра на "21" пред малкото наказателно поле, обърна се и от няколко метра прати топката във вратата на Де Хеа.

Гостите опитаха да отговорят мигновено и няколко минути по-късно Ван Перси нанесе добър удар, но той попадна точно в ръцете на Адриан.

В 77-ата минута Радамел Фалкао пропиля най-чистата възможност за "червените дяволи" до този момент. Колумбиецът първо свали добре към Ван Перси, който го изведе очи в очи с Адриан дел Кастийо. Фалкао обаче стреля много неточно, пропускайки златна възможност да изравни. Шест минути по-късно и Ван Перси не успя да се разпише от няколко метра. Този път стражът на "чуковете" се намеси, като изби с крак шута на холандеца.

Три минути пред края Нобъл бе близо до това да удвои, но Де Хеа спаси отново, а след това отрази и добавката на Нолан.

Във втората минута на добавеното време гостите успяха да стигнат до равенството. Рохо центрира в наказателното поле, бранител на Уест Хам изчисти с глава, но топката стигна до Блинд, който с удар от въздуха я прати до дясната греда - 1:1.

В заключителните секунди "червените дяволи" останаха с човек по-малко, след като Люк Шоу получи втори жълт картон.

Манчестър Юнайтед е на четвърто място във временното класиране с актив от 44 точки. Уест Хам е осми с 37 пункта.