Мицански пропусна да забие победен гол за Карлсруе

Българският национал Илиян Мицански влезе като резерва за Карлсруе при равенството 1:1 срещу гостуващия Фортуна (Дюселдорф) в мач от 20-ия кръг на Втора германска Бундеслига. Мицански се появи в игра в 78-ата минута на мястото на Роувен Хенингс. В добавеното време българинът беше близо да донесе победата на тима си, но негов удар с глава премина на сантиметри край целта. Гостите останаха с 10 души на терена още в 39-ата минута след два бързи жълти картона на Джонатан Та.

Хенингс откри резултата за Карлсруе от дузпа в 55-ата минута, но само пет минути по-късно Оливер Финк изравни с глава след центриране от фаул.

Така тимът на Мицански падна на трето място в класирането с 34 точки. Лидер е Инголщад с 43 точки, а втори е Кайзерслаутерн с 35 точки.