100 години ски спорт в България

Сериозна издънка на Монако с Бербатов (видео)

Отборът на Монако допусна сериозна грешка в борбата си за челните места на Лига 1. Монегаските загубиха с 0:1 при визитата си на Гинган в мач от 24-ия кръг на френския шампионат, въпреки че повече от 70 минути играха с човек повече. Българинът Димитър Бербатов бе титуляр за тима и остана на терена през целия мач, но не успя да помогне на отбора си. Освен това единственото попадение днес - на Дориан Левек в началото на втората част, сложи край на впечатляващата серия на Монако от цели осем мача без допуснат гол. Точно 841 минути Даниел Субашич не бе вадил топката от вратата си.

В първите минути на мача домакините бяха по-активният тим на терена и на няколко пъти застрашиха вратата на Субашич. Най-чистото положение в началото обаче бе за гостите. В 18-ата минута далечен удар на Ферейра Караско срещна гредата.

В 22-ата минута Гинган остана с човек по-малко, след като Мустафа Диало влезе грубо в глезена на Жереми Тулалан и получи директен червен картон. Така или иначе до края на полувремето опасностите пред двете врати бяха рядкост.

Изненадващо в началото на втората част домакините откриха резултата. Клаудио Бовю напредна в наказателното поле и центира успоредно на голлинията и Дориан Левек засече топката в мрежата. В следващите минути Монако имаше сериозно териториално предимство, но трудно успяваше да организира нещо опасно пред вратата на Йонас Льосл. Чак в края на мача имаше няколко по-напрегнати моменти пред датския вратар, но до изравнителен гол така и не се стигна.

Така Монако пропусна отлична възможност да се изкачи на четвърта позиция в класирането на Лига 1. Монегаските остават на пето място с актив от 40 точки - на девет от лидера Лион, който обаче е и с мач по-малко. Гинган пък затвърждава отличните впечатления, които оставя в последно време и вече заема десето място в подреждането с 32 точки.