Белогорие с 21-а победа в Суперлигата на Русия (видео)

Волейболистите на Белогорие (Белгород) записаха 21-а победа от началото на сезона в Суперлигата на Русия, след като победиха като гост аутсайдера Грозни с 3:0 (19:25, 21:25, 24:26) в мач от 22-ия кръг.

Генадий Шипулин бе дала почивка на звездите си Дмитрий Мусерски и Сергей Тетюхин, но и без тях победителите в Шампионската лига и на световното клубно първенство през 2014 година бях с класа над съперника си. В 3-ия гейм почивка получиха и Георг Гроцер, Драган Травица и Тарас Хтей.

Най-резултатен за Белогорие стана Дмитрий Илинах с 11 точки (3 аса), а Артьом Смоляр добави 9 точки (5 блока).

За Грозни се отличи Романас Шкулявичус с 15 точки.

Така Белогорие продължава да е едноличен лидер с 62 точки, а Грозни остава на последното място сам със 7 точки.