Селтик без Тонев се класира за 1/4-финалите

Селтик се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Шотландия. "Зелено-белите" спечелиха с 2:0 като гости срещу ФК Дънди, а българският национал Александър Тонев не беше в групата на гостите за тази среща. Още в седмата минута на двубоя на стадион "Денс Парк", игран пред близо осем хиляди зрители, Лий Грифитс откри резултата с гол с глава след асистенция на Микаел Лустиг.

Две минути след началото на втората част норвежецът Стефан Йохансен с удар с десния крак оформи успеха с 2:0 в полза на шотландския шампион. Носителят на купата на Футболната асоциация за 2014 година Сейнт Джонстън гостува на втородивизионния Куин ъф дъ Саут по-късно днес. В неделя Глазгоу Рейнджърс е домакин на Рейт Роувърс. И двата отбора играят във второто ниво на футбола в Шотландия.