Гочето започна с победа в Етър

Георги Василев започна с победа начело на Етър. Вчера "болярите" надиграха с 1:0 в Разград дубъла на Лудогорец. В началото "виолетовите" започнаха по-прибрано, но постепенно изнесоха играта в половината на съперника.

Етър поведе в 28-ата минута с гол на Тихомир Кънев. Реферът отсъди фаул на 20 метра фронтално срещу вратата и Кънев майсторски прехвърли стената, като въпреки намесата на вратаря топката влетя в мрежата - 1:0.

Двата отбора изиграха бърз и динамичен мач, макар и без много положения. В актива си етърци записаха още и два далечни удара на Тихомир Кънев и Димитър Байдаков. В 72-ата минута Етър имаше отлична възможност да удвои резултата. Радослав Анев опита центриране от фаул, но силният вятър насочи топката од гредата, като вратарят на домакините с последни сили изби.