Хамбургер с класика над Падерборн като гост (видео)

Отборът на Хамбургер ШФ постигна класическа победа с 3:0 в гостуването си на Падерборн 07 от междинния 19-ти кръг в Бундеслигата. Това бе много важен успех за играчите на Йозеф Цинбауер, с който те изпревариха в класирането днешния си съперник.

Гостите откриха резултата с попадение от дузпа още във 2-ата минута реализирана от Рафаел ван дер Ваарт. След това  в 72-ата минута Марсел Янсен отбеляза втори гол за своя тим, а в добавеното време на мача Щийбер докара нещата до класическото 3:0 в полза на хамбургерите.

Така Хамбургер сложи край на серията си от 4 мача без победа и вече има 20 точки и излезе на 13-ата позиция в класирането. В същото време за Падерборн лошите дни пордължават и тимът вече 9 мача няма успех и с 19 точки заема 14-ата позиция в таблицата.