10 от Болтън рухнаха срещу Ливърпул в последните минути (видео)

Ливърпул елиминира много трудно Болтън в преиграването от 4-ия кръг на ФА Къп. Мърсисайдци се наложиха с 2:1 като гост над тима от Чемпиъншип и в следващата фаза на турнира ще се изправят срещу Кристъл Палас. В герой за "червените" се превърна Филипе Коутиньо, който донесе успеха с прекрасен гол в добавеното време. Болтън поведе в 59-ата минута с попадение от дузпа на ветерана Ейдур Гудьонсен, но в 86-ата минута Рахим Стърлинг изравни.

От средата на втората част домакините играха с човек по-малко след червен картон на Нийл Данс. Последва мощен натиск на Ливърпул и на два пъти гредите спасиха стража на Болтън Анди Лонарган, но в крайна сметка до изненада не се стигна и мърсисайдци обърнаха нещата в своя полза.

Победата дойде като чудесен подарък за Стивън Джерард, който изигра своя мач номер 700 за Ливърпул.

Отборът от "Анфийлд" имаше само две загуби в последните си 17 мача, но Болтън също можеше да се похвали с добра форма. За отбора на Нийл Ленън в групата бе българинът Георги Илиев. За разлика от него, националът Симеон Славчев не можеше да играе. Халфът дойде под наем от Спортинг, но няма права за турнира. Аут заради травми бяха и някои от най-добрите футболисти на "тротърс", като Дарън Пратли, Марк Тиърни, Марк Дейвис, Емил Хески и вратарят Адам Богдан. В предни позиции за Болтън действаха Зак Клъф и исландският ветеран Ейдур Гудьонсен.

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард бе напълно здрав и започва от първата минута в своя мач номер 700 за клуба. Атаката се водеше от Рахим Стърлинг, а на пейката остана Даниел Стъридж.

Първото опасно положение създадоха мърсисайдци, но Анди Лонерган се справи с удара на Джерард. Коутиньо и Стърлинг също опитаха да изненадат стража на Болтън в началните минути, които минаха изцяло под диктовката на Ливърпул. След четвърт час игра шанс се откри и пред Гудьонсен, но той шутира над вратата.

В 20-ата минута Дейвид Уедър стреля с глава, но не затрудни Симон Миньоле. Десетина минути по-късно Адам Лалана подаде на Стърлинг, който с техничен удар уцели напречната греда. Последната интересна ситуация до почивката беше един удар на Коутиньо, преминал встрани от целта.

Второто полувреме отново започна с надмощие на гостите и в 53-ата минута Стърлинг се откъсна на скорост, но в последния момент ударът му беше блокиран. Топката все пак остана в краката на английския национал, който опита техничен удар в далечния ъгъл, но Лонерган внимаваше. Няколко минути по-късно бързоногият Зак Клъф навлезе в наказателното поле на Ливърпул и падна след интервенция на Мартин Шкъртел. Нарушение по-скоро нямаше, но съдията Роджър Ийст веднага посочи бялата точка, а опитният Гудьонсен хладнокръвно откри резултата.

В оставащото време всичко най-интересно се случи пред вратата на Болтън, но при една от редките контри на домакините Гудьонсен пропусна да вкара втория си гол в мача. В 66-ата минута Нийл Данс извърши груб фаул срещу Джо Алън и това му донесе втори жълт картон. С човек по-малко за Болтън вече стана много трудно. В игра за Ливърпул се появи и Стъридж, а головите положения за тима на Брендън Роджърс следваха едно след друго.

В 75-ата минута Джордан Хендерсън нацели гредата, а малко по-късно същото стори и Емре Джан. Бившият футболист на Байер (Леверкузен) беше в основата на изравнителния гол, като след него пас в 86-ата минута Стърлинг някак успя да промуши топката между краката на Анди Лонерган за 1:1. Този гол пречупи домакините и те не можаха да се доберат дори до продължения. В 91-ата минута Хендерсън подаде на Коутиньо, а той с много прецизен удар реши всичко в полза на Ливърпул.

БОЛТЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:2 (0:0)
1:0 Гудьонсен (59) д.
1:1 Стърлинг (86)
1:2 Коутиньо (90)