Рекорден червен картон в Холандия, гонят играч след 29 секунди игра (видео)

Мачът на лидера в Ередивизи ПСВ Айндховен с домакините от НАК Бреда започна по доста неприятен за бившия тим на Станислав Манолев начин. Джетро Вилемс от ПСВ получи директен червен картон още в 29-ата секунда за нарушение срещу Гил Свертс от НАК Бреда. Всъщност 20-годишният ляв бек изобщо не докосна Свертс, но така или иначе реферът Кевин Блом извади от джобчето си червения картон, който се оказа най-бързо показаният в историята на холандското първенство. Любопитен е и фактът, че това е първият червен картон в кариерата на Вилемс досега, отбелязва сайтът 101greatgoals.com.

Впоследствие червеният картон е бил отменен от Холандската футболна федерация, информира "Daily Mail". Това е станала след като и самият съдия на двубоя Блом е признал, че отстраняването от игра на Вилемс е било грешка.

Въпреки че трябваше да играят цял мач с човек по-малко, гостите от ПСВ Айндховен победиха НАК Бреда с 2:0 (голове на Мемфис Депай в 53-ата минута и на Джорджиньо Вайналдум в 74-ата). "Филипсите" са начело в подреждането с 55 точки, пред Аякс с 43 и мач по-малко. НАК Бреда се намира на предпоследната 17-а позиция.

Рекорда за най-бързо показан червен картон в Ередивизи до момента се държеше от котдивоареца Бонавентур Калу, който с екипа на Фейенорд бе изгонен след 1 минута и 19 секунди игра в мач с Хееренвеен през 2001 година.