Агонията на Рома продължава, Марио Гомес прати Фиорентина на полуфинал срещу Юве (видео)

Фиорентина надви Рома с 2:0 като гост в 1/4-финален сблъсък от турнира за Купата на Италия. И двата гола за "виолетовите" вкара Марио Гомес. Германецът откри резултата в 65-ата минута, а малко преди края довърши домакините, които бяха в серия от 7 поредни мача без загуба срещу тима от Флоренция.

В следващата фаза Фиорентина ще се изправи срещу Ювентус в опит за втора поредна година да стигне до финала. През миналия сезон съставът на Винченцо Монтела загуби директния спор за отличието от Наполи. Рома пък продължава поредицата си от слаби резултати и вече в 5 последователни мача не успява да постигне победа.

Новите попълнение Николас Споли и Виктор Ибарбо попаднаха в групата на Рома само ден, след като бяха привлечени на "Олимпико". Руди Гарсия обаче не можеше да разчита на най-скъпата си зимна покупка - Сейду Думбия. Нападателят от Кот Д'Ивоар и сънародникът му Жервиньо участват на турнира за Купата на Африка, където "слоновете" стигнаха до полуфиналите. Контузени са Кевин Строотман, Даниеле Де Роси, Хуан Итурбе и Леандро Кастан. На вратата на домакините бе Лукаш Скорупски. Един от редките си шансове да започне титуляр получи Ашли Коул. В халфовата линия си партнираха Леандро Паредес, Раджа Наинголан и Сейду Кейта, а в предни позиции бяха Адем Ляич, Алесандро Флоренци и живата легенда Франческо Тоти.

Наставникът на Фиорентина Винченцо Монтела, който беше идол за феновете на Рома като футболист, заложи в предни позиции на Марио Гомес и Алесандро Диаманти. По крилата пък действаха Мануел Паскуал и Хоакин. Тимът от Флоренция беше без контузения Алберто Акуилани и новото попълнение Мохамед Салах, а друг играч, привлечен наскоро - Алберто Джилардино, остана на пейката.

Първото полувреме беше скучно и без почти никакви интересни ситуации пред двете врати. Домакините се опитаха да притиснат съперника в началните минути, но твърде често грешаха при подаванията си. Все пак, Рома създаде една отлична възможност след хитър пас на Наинголан, но Флоренци стреля в аут. В 17-ата минута шанс се откри и пред Ляич, но бранител на Фиорентина в последния момент се хвърли на шпагат и изби в корнер.

Последваха равностойни минути, а далечните изстрели на Наинголан и Паредес илюстрираха безсилието на "вълците". Фиорентина се защитаваше добре, а в края на полувремето дори можеше да поведе, но Гомес прати топката в аут след центриране от корнер и удар с глава.

Втората част започна с нов неточен шут на Наинголан, а Руди Гарсия реши да смени неубедителния Паредес с Миралем Пянич. в 65-ата минута обаче бранителите на домакините изпуснаха Милан Бадел, той напредна по левия фланг и центрира към Гомес, който с малко късмет успя да прати топката във вратата - 0:1.

Естествено, Рома веднага се хвърли да изравнява, а в игра се появи и Ибарбо на мястото на Тоти. Въпреки старанието си обаче, домакините не намираха път към вратата на Фиорентина. Четвърт час преди края Хосе Басанта послегна опасно и изрита в гърдите Сейду Кейта, но реферът не отсъди фаул. Малко по-късно Гомес можеше да вкара втори гол за гостите, но се оказа в положение на засада.

Най-близо до гола Рома бее в 84-ата минута, когато Ашли Коул се озова на добра позиция в наказателното поле, но се забави и топката му беше избита. Интригата приключи в 89-ата минута с втория гол на Марио Гомес. Перфектна комбинация на гостите достави топката до Паскуал, а след неговия пас германският нападател спокойно овладя топката и със силен удар под гредата сложи точка на спора.