Атлетик Билбао с първа победа от 8 мача (видео)

Отборът на Атлетик Билбао пречупи с 2:0 Леванте в обедна среща от 21-ия кръг на Ла Лига, играна пред 16 хиляди зрители на "Сиутат де Валенсия". Ариц Адурис отбеляза два гола в 48-ата и 90-ата минута и донесе първи успех на "лъвовете" в шампионата от осем срещи насам. Голямата цел пред билбаинци е Купата на краля, след като им предстои полуфинал с Еспаньол.

Срещата започна с поделено надмощие. В 12-ата минута Икер Муниаин удари греда след хубаво центриране отляво на Микел Баленсиага. В 15-ата при изстрел на Чуметра топката облиза гредата. В 21-ата Горка Ираисос спаси удар с глава на Хуанфран след корнер. Към средата и края на полувремето "синьо-червените" играха по-силно от своя съперник.

Втората част започна с гол за гостите от "Сан Мамес". Оскар де Маркос подаде висока топка в наказателното поле, Адурис се завъртя към вратата и финтира защитник с поемането, след което шутира неспасяемо от 12 метра - 0:1. Малко преди гола Диего Мариньо запази топката на голлинията. Голът успокои "лъвовете", докато валенсианският тим не съумяваше да показва играта от първото полувреме.

В 75-ата минута "гранотас" изпуснаха страхотен двоен шанс. Първо Чуметра стреля, Ираисос изби, а след това стражът измъкна топката малко пред голлинията след добавката на Рубен Гарсия. В 88-ата баските можеха да решат мача, но Адурис реши да играе сам при остра контра вместо да потърси Микел Сусаета. В 90-ата момчетата на Ернесто Валверде се поздравиха с второ попадение. Адурис мъдро изостана, за да избегне засадата, изчака паса от Сусаета и отблизо реализира - 0:2.

Снимки: "Ел Корео"